Największa giełda

Dash kontynuuje adopcję w Wenezueli umożliwiając płatności przez SMS

dash text

Dash stworzył usługę płatności za pomocą wiadomości SMS, dedykowaną obywatelom Wenezueli. Dash liczy, że wyniesie to adopcję kryptowaluty na jeszcze wyższy poziom, ponieważ z usługi będą mogli korzystać Wenezuelczycy, którzy nie posiadają smartfonów lub mają utrudniony dostęp do internetu.

Usługa jest obecnie w publicznej fazie beta, a korzystanie z niej jest bardzo proste i jak w przypadku innych systemów tego typu, polega na wpisywaniu odpowiednich komend i wysyłanie ich za pomocą wiadomości tekstowych. Z usługi mogą skorzystać użytkownicy Movistar i Digitel – największych operatorów telekomunikacyjnych w Wenezueli.

Zespół kryptowaluty Dash postawił na ciekawą taktykę, a mianowicie wdrożenie kryptowaluty tam gdzie kryzys finansowy nie pozwala korzystać z tradycyjnej waluty fiat. W Wenezueli już ponad 4000 sprzedawców korzysta z płatności za pomocą Dash. Firma EletroPay zaproponowała bardzo proste rozwiązanie dla sprzedawców, dzięki któremu klient może w kilka chwil zapłacić za zakupy kryptowalutą.

Poza Wenezuelą Dash celuje też w inne państwa zmagające się z problemami ekonomicznymi. W Kolumbii odbywają się konferencje i eventy mające na celu zwiększyć adopcję kryptowaluty w tym kraju. Dash działa też aktywnie w Afryce, chcąc dostarczyć wszystkim możliwość korzystania ze swojego systemu finansowego.

Dodaj komentarz