Największa giełda

Dane 1 mln klientów Ledger zostały opublikowane na forum

Ledger poinformował swoich klientów, że ich dane które wyciekły w lipcu zostały teraz opublikowane na forum i może je prawie za darmo pobrać każdy użytkownik internetu. Dane dotyczą 1 miliona skradzionych adresów email oraz 9 532 innych szczegółowych informacji, takich jak: imiona, nazwiska, adresy korespondencyjne czy numery telefonów.

Jednakże, jak zaznaczył Ledger, w opublikowanej przedwczoraj bazie danych znajduje się więcej, bo aż 272 000 szczegółowych danych, których Ledger jak na razie nie był w stanie zidentyfikować. Z pośród polskich klientów Ledger, zostało upublicznionych prawie 4 000 szczegółowych danych.

Wszyscy klienci których dane zostały zidentyfikowane przez Ledgera otrzymają osobnego emaila z powiadomieniem o tym fakcie.

Niestety ta sytuacja jeszcze bardziej naraziła na niebezpieczeństwo osoby, których dane zostały skradzione. Już teraz pojawiają się informacje o próbach oszustw od domorosłych hakerów, którzy ściągnęli sobie bazę danych z publicznego forum. Jeśli kiedykolwiek byłeś klientem Ledger zachowaj szczególną ostrożność mając na uwadze, że Twoje dane mogły dostać się w niepowołane ręce. Nie podaj nikomu żadnych wrażliwych informacji i nie klikaj w linki zamieszczone w emailach.

1 komentarz do “Dane 1 mln klientów Ledger zostały opublikowane na forum”

Dodaj komentarz