Największa giełda

Czym jest Bakkt i dlaczego może mieć większe znaczenie niż ETF-y na Bitcoina

bakkt

Bakkt buduje otwartą, globalną sieć, która umożliwia proste, bezpieczne i wydajne kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i wydawanie zasobów cyfrowych. Plany utworzenia platformy zostały ogłoszone na początku sierpnia 2018 r. przez Intercontinental Exchange (ICE), spółkę powiązaną z New York Stock Exchange (NYSE).

Backed by Intercontinental Exchange’s proven financial market infrastructure and technology, Bakkt’s secure global platform will connect investors, merchants and consumers, making it easier, faster and more cost-effective to access, trade and use digital assets. Bakkt’s open-source, neutral platform will be designed to meet applicable regulatory requirements, and to support innovation around digital assets and blockchain applications.

Bakkt

W listopadzie ICE Futures US i ICE Clear US planują wprowadzić na rynek pierwszy fizycznie wspierany kontrakt terminowy na Bitcoina w porozumieniu z Bakkt, który umożliwi dostęp do kryptowalut inwestorom instytucjonalnym, za pośrednictwem infrastruktury rynku regulowanego. Kontrakty o nazwie BTC/USD Futures mają być jednodniowe, w pełni zabezpieczone, bez możliwości stosowania dźwigni finansowej. Wprowadzenie tych instrumentów jest uzależnione od zgody amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Platforma Bakkt do początku współpracuje z wielkimi korporacjami jak Microsoft, Starbucks czy Boston Consulting Group, w celu “stworzenia zintegrowanej platformy umożliwiającej konsumentom i instytucjom kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i wydawanie zasobów cyfrowych w sprawnej globalnej sieci”.

Platforma Bakkt ma dalekosiężne plany, a wprowadzając swoje kontrakty futures na Bitcoina może stać się alternatywą dla wciąż nie zatwierdzonych ETF-ów na Bitcoina.

Dodaj komentarz