Największa giełda

Czy Ripple pociągnie za sobą Bitcoina i Ethereum

Firma Ripple złożyła wielostronicową odpowiedź na pozew amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która uważa że XRP jest papierem wartościowym. Ponadto firma złożyła wniosek, aby Komisja przedstawiła na jakiej podstawie uznała, że Bitcoin i Ethereum nie klasyfikują się jako papiery wartościowe.

W swojej 93-stronnicowej odpowiedzi, firma Ripple, odpiera wszelkie zarzuty stawiane przez SEC, przedstawiając argumenty i analizy świadczące o tym, że XRP nie powinno zostać uznane za papier wartościowy.

Jednocześnie Ripple złożył wniosek o przedstawienie przez SEC dokumentów, na podstawie których uznano, że ani Bitcoin, ani Ethereum nie zostały zaklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Do tej pory nie przedstawili [SEC] żadnych wskazówek dotyczących tego ustalenia, utrudniając odpowiedzialnym graczom, takim jak Ripple, możliwość wprowadzania innowacji w Stanach Zjednoczonych w celu dostarczania szybszych, tańszych i bardziej przejrzystych globalnych płatności konsumentom, którzy najbardziej ich potrzebują. Jak mówiliśmy od wielu lat, po prostu prosimy o jasne określenie zasad i konsekwentne ich stosowanie

Ripple

Dzień po upublicznieniu tej informacji, cena XRP zaczęła mocno rosnąc, zyskując już ponad 40 % przez ostatnie 24 godziny.

Dodaj komentarz