Największa giełda

Czy Polska podąży śladem Bułgarii?

Ponad tydzień temu – 7 grudnia świat kryptowalut obiegła informacja, że bułgarskie banki zablokowały konta giełd kryptowalutowych. Do powstania tej sytuacji nie przyczyniły się w żaden sposób organy regulujące, była to w pełni decyzja sektora bankowego.

Po incydencie w Bułgarii polscy użytkownicy są pełni obaw czy podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w naszym kraju. Blokowanie kont bankowych polskich giełd zdarzało się już w przeszłości i powszechnie wiadome jest, że niektóre banki nie są przychylne kryptowalutom, pisaliśmy o tym tutaj:

Idea Bank nieprzyjazny kryptowalutom?

Kilka dni temu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ogłosiła uruchomienie kampanii ostrzegającej przed kryptowalutami. Na stronie internetowej uwazajnakryptowaluty.pl KNF wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim przedstawiają zagrożenia związane z inwestowaniem w cyfrowe waluty. W kampanię zaangażowani zostali również polscy Youtuberzy, którzy w swoich filmikach starają się zwrócić uwagę odbiorców na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą kryptowaluty.

W opozycji do powyższej strony powstała strona uwazajnawaluty.pl na której Fundacja Trading Jam pokazuje drugą stronę medalu, czyli niebezpieczeństwa jakie czyhają przy używaniu walut narodowych.

Dodaj komentarz