Największa giełda

CryptoKitties największą aplikacją na Ethereum

CryptoKitties to projekt stworzony na blockchainie Ethereum polegający na kupowaniu i hodowaniu wirtualnych kotków. CryptoKitties przypomina trochę popularny niegdyś Tamgotchi, tylko w zdecentralizowanej formie.

CryptoKitties to pierwsza na świecie gra zbudowana na sieci Ethereum. Pozwala na kolekcjonowanie, rozmnażanie i hodowanie wirtualnych kotów. Każdy kotek ma unikalny genom, który określa jego wygląd i cechy. Gracze mogą hodować swoje kociaki, aby stworzyć nowych, futrzanych przyjaciół i odblokować rzadkie atrybuty.

CryptoKitties zostało uruchomione zaledwie kilka dni temu – 28 listopada i już zdobyło olbrzymią popularność stając się pierwszą pod względem ilości transakcji aplikacją w ostatnich 1 500 blokach łańcucha ETH. Jak do tej pory użytkownicy aplikacji wydali na wirtualne kotki już ponad 1 mln $.

eth top contracts

Wręcz wirusowa popularność CryptoKitties przyczyniła się do przeciążenia sieci Ethereum. Twórcy CryptoKitties postanowili rozwiązać ten problem poprzez podniesienie opłaty za utworzenie nowego cyfrowego kotka.

Due to network congestion, we are increasing the birthing fee from 0.001 ETH to 0.002 ETH. This will ensure your kittens are born on time! The extra is needed to incentivize miners to add birthing txs to the chain. Long-term solution will be explored very soon!

CryptoKitties

CryptoKitties pokazuje jednak wyraźnie problemy ze skalowalnością sieci Ethereum i to jak jeden projekt może spowodować powstanie dużych przeciążeń. Deweloperzy Ethereum cały czas pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji, niedawno swoje plany w tym zakresie przedstawił twórca ETH Vitalik Buterin.

Vitalik Buterin ukazuje długoletnią wizję Ethereum

Dodaj komentarz