Największa giełda

CoinMarketCap znów kalkuluje ceny z koreańskich giełd

CoinMarketCap ponownie włączył ceny kryptowalut z koreańskich giełd, do średniej ceny podawanej na platformie. Ruch ten nie spowodował jednak większych zmian na rynku.

Kilka tygodni temu CoinMarketCap postanowił, że nie będzie brał pod uwagę cen kryptowalut z koreańskich giełd, ze względu na różnice (zawyżona cena) w stosunku do cen na innych giełdach.

This morning we excluded some Korean exchanges in price calculations due to the extreme divergence in prices from the rest of the world and limited arbitrage opportunity. We are working on better tools to provide users with the averages that are most relevant to them.

CoinMarketCap

Obecnie ceny na giełdach koreańskich nadal są wyższe niż na giełdach zachodnich, ale różnice nie są już takie dotkliwe; przykładowo cena Bitcoina na giełdzie Bithumb wynosi obecnie 11 180 $, a na Poloniexie 10 410 $.

2 komentarze do “CoinMarketCap znów kalkuluje ceny z koreańskich giełd”

  1. W sumie to niewiele się zmieniło pod ich ponownym wprowadzeniu do zestawienia. Oczywiście nie wszystkie giełdy wróciły na coinmarketcap, więc też nie ma co oczekiwać skoków w statystykach 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz