Największa giełda

Co to jest DAICO? Nowy model ICO stworzony przez Vitalika Buterina

vitalik buterin DAICO

Vitalik Buterin przedstawił nową inicjatywę o nazwie DAICO, która ma być ulepszoną formą ICO. DAICO łączy w sobie cechy ICO oraz DAO (Decentralized Autonomous Organization).

daico

Buterin opublikował na forum Ethereum Research post o nazwie “Explanation of DAICOs”, w którym wyjaśnia na czym ma polegać nowy model crowdfundingu.

Korzyści wynikające z wprowadzenia elementów DAO do ICO, to m.in. możliwość wykorzystania mądrości tłumu, brak zaufania do scentralizowanych zespołów oraz rozłożenie finansowania projektu w czasie. Model DAICO uwzględnia również podejście single-project wraz z brakiem ryzyka 51% ataku.

Model zaproponowany przez Buterina mógłby poprawić standardową strukturę ICO i zapobiec oszustwom, związanym z wykorzystywaniem środków zebranych w trakcie sprzedaży tokenów, do osobistych korzyści. DAICO oddają większą władzę w ręce inwestorów, pozwalając im żądać zwrotu wniesionych środków, jeśli rozwój projektu nie spełnia oczekiwań. DAICO będzie zarządzane przez smart contract-y.

Został stworzony już pierwszy projekt w modelu DAICO, którego sprzedaż rozpocznie się 7 marca 2018 r. Projekt o nazwie Abyss jest platformą cyfrowej dystrybucji nowej generacji, dostarczającą wszystkie typy gier wideo dla szybko rozwijającej się globalnej społeczności gier.

Dodaj komentarz