Największa giełda

CME uruchomi kontrakty futures na Bitcoinie 18 grudnia

Grupa CME oficjalnie ogłosiła uruchomienie kontraktów terminowych na Bitcoinie w poniedziałek 18 grudnia 2017 r. CME uzyskało wszelkie pozwolenia od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i określiło szczegółowo ramy prawne nowych instrumentów finansowych.

We are pleased to bring Bitcoin futures to market after working closely with the CFTC and market participants to design a regulated offering that will provide investors with transparency, price discovery, and risk transfer capabilities

Grupa CMC

Specyfikacja do kontraktów na Bitcoinie zostały wydane już wcześniej, możecie o tym przeczytać w naszym poprzednim poście.

CME udostępnia specyfikację do kontraktów na Bitcoinie

Kontrakty będą dostępne do handlu na platformie CME Globex w oparciu o CME CF Bitcoin Reference Rate (BRR), która określa dzienną stopę referencyjną ceny Bitcoina w dolarach amerykańskich.

3 komentarze do “CME uruchomi kontrakty futures na Bitcoinie 18 grudnia”

  1. Pingback: LedgerX dołącza do wyścigu po kontrakty terminowe na Bitcoina rozliczane fizycznie – Kryptowaluty
  2. Pingback: Kontrakty na Bitcoina dostępne już 10 grudnia na CBOE – Kryptowaluty
  3. To nie jest dobre dla Bitcoina, kupowanie papierka który nie ma pokrycia w Bitconie. To może być niebezpieczne dla deflacyjnego charakteru Bitcoina . Mam nadzieje , że ludzie nie będą kupować tech śmieciowych umów 🙂

    Nie wspieram ,,Banksterów”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz