Największa giełda

CME chce wprowadzić handel spot bitcoinem

Według najnowszych raportów, Chicago Mercantile Exchange (CME), lider w przestrzeni kontraktów terminowych, planuje wprowadzić handel spot bitcoinem (BTC) dla swoich klientów, odpowiadając na rosnące zainteresowanie tą kryptowalutą na rynku.

CME jest obecnie czołową giełdą kontraktów terminowych na BTC pod względem otwartych pozycji, podczas gdy na rynku kasowym dominację utrzymuje największa platforma handlu kryptowalutami – Binance. Nowe doniesienia sugerują, że CME, jako regulowany podmiot, rozważa dodanie handlu spot bitcoinem, odpowiadając na wzrastający popyt na BTC.

Plany CME dotyczące handlu spot bitcoinem
Zgodnie z informacjami opublikowanymi 16 maja przez Financial Times, powołującymi się na źródła bliskie sprawie, gigant kontraktów terminowych na BTC rozważa rozszerzenie swojej oferty o usługi związane z rynkiem spot bitcoinem.

CME podobno już prowadzi rozmowy z klientami, którzy są zainteresowani handlem bitcoinem na regulowanym rynku. Raport wskazuje, że działalność w zakresie transakcji spot może być realizowana przez system handlu walutami w Szwajcarii. Jednak CME nie skomentowało tych doniesień.

Dominacja na rynku kryptowalut
Jeśli CME uruchomi handel spot bitcoinem, inwestorzy zyskają regulowane miejsce do handlu zarówno instrumentami pochodnymi, jak i samym bitcoinem.

Markus Thielen, założyciel 10x Research i znany ekspert branżowy, zauważył, że jeśli CME wejdzie na rynek spot bitcoinem, inne giełdy kryptowalut mogą stracić wielu klientów, szczególnie tych instytucjonalnych, którzy preferują regulowane platformy.

Przypominamy, że pod koniec zeszłego roku Binance zawarła ugodę z władzami USA, skutkującą nałożeniem ogromnej kary finansowej. Od tego czasu Binance nie obsługuje klientów z USA. Liderem w USA pozostaje Coinbase, która globalnie zajmuje drugie miejsce pod względem 24-godzinnego wolumenu obrotu na rynku spot.

Dodaj komentarz