Największa giełda

Chińska cyfrowa waluta trafi w ręce 7 instytucji w tym Bank of China oraz Alibaba

chiny waluta cyfrowa

W najbliższych miesiącach zostanie uruchomiona chińska cyfrowa waluta, która trafi do siedmiu wybranych instytucji, w tym banków: Industrial and Commercial Bank of China, Bank of China, Agricultural Bank of China oraz firm: Alibaba, Tencent czy Union Pay, a także Stowarzyszenia Chińskich Banków.

Instytucje te będą odpowiedzialne za dystrybucję waluty wśród 1,3 mld chińskich obywateli. W następnych fazach bank centralny ma nadzieję, że waluta zostanie również zaimplementowana przez podmioty działające poza Chinami.

Nie jest pewne czy chińska waluta będzie kryptowalutą i czy w ogóle będzie bazować na technologii blockchain. Szczegóły techniczne są przekazywane w dosyć enigmatyczny sposób. Z ostatniego przemówienia Mu Changchun wiadomo, że waluta ma mieć dwustopniową strukturę, w której na wyższym poziomie będzie się znajdował Bank Centralny, a na niższym banki komercyjne.

Z raportu opublikowanego przez Forbes’a wynika, że waluta może mieć premierę 11 listopada, który jest jednym z najbardziej pracowitych dni zakupowych w Chinach, zwanym Singles Day.

Forbes dodaje, że przewaga chińskiej waluty cyfrowej nad innymi projektami tego typu polega na tym, że ta waluta jest już faktycznie gotowa do uruchomienia, w przeciwieństwie do kryptowaluty Facebooka czy projektu globalnej waluty banków centralnych.

1 komentarz do “Chińska cyfrowa waluta trafi w ręce 7 instytucji w tym Bank of China oraz Alibaba”

  1. Taki obrót spraw jest nieunikniony. Coraz więcej narodów powinno decydować się na taki krok. Oby Pracownia Nowych Technologii rosła w siłę i przekonała ludzi u nas na wprowadzenie takich rozwiązań.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz