Największa giełda

Cena BNB wyskoczyła w kosmos zbliżając się do 200$

Binance Coin po raz kolejny zaskoczył wszystkich oszałamiającymi wzrostami, zbliżając się do poziomu 200 dolarów. Przypomnijmy że nieco ponad tydzień temu BNB kosztował 100 dolarów, czyli w ciągu tygodnia kryptowaluta była w stanie podwoić ten wynik.

Cena BNB obecnie odreagowuje wzrosty stabilizując się na poziomie powyżej 180 dolarów, co stanowi ponad 35 % wzrostu przez ostatnie 24 godziny i prawie 50 % wzrostu przez miniony tydzień. Obserwując cenę BNB w dłuższej perspektywie widzimy, że jej wartość urosła niemal o 300 % przez ostatni miesiąc i ponad 660 % w ciągu ubiegłego roku. W momencie pisania tego artykułu BNB znajduje się na piątym miejscu w rankingu pod względem kapitalizacji, ale kilka godzin była to nawet czwarta pozycja.

Skąd tak duże wzrosty BNB? Oczywistym jest wpływ niesamowicie dobrego sentymentu na rynku kryptowalut, gdzie Bitcoin w ciągu ostatnich godzin ustanowił nowe ATH na poziomie 52 533 dolary, a Ethereum zanotowało rekordową cenę 1 926 dolarów. Pomijając ten fakt trzeba pamiętać, że BNB jest natywnym tokenem giełdy Binance, która jest w tym momencie niekwestionowanym liderem w branży kryptowalut.

Coraz więcej głosów twierdzi również, że wzrosty BNB są też częściowo efektem znacznego wzrostu aktywności w Binance Smart Chain (BSC). Ilość transakcji na BSC cały czas odnotowuje rekordowe ilości, co sprawia że blockchain BSC coraz poważniej zaczyna być traktowany jako konkurencja do Ethereum. Szczególnie, że oferuje bardzo niskie opłaty transakcyjne, czego niestety nie można powiedzieć ostatnio o Ethereum.

bsc transakcje

binance baner kryptowaluty.info 715

Dodaj komentarz