Największa giełda

Brytyjski urząd skarbowy zażądał od giełd kryptowalutowych danych użytkowników

bitcoin euro podatki

Brytyjski urząd do spraw podatków, Her Majesty’s Revenue & Customs (HMRC), zażądał ostatnio od giełd kryptowalutowych danych użytkowników oraz ich historii transakcji, w celu zidentyfikowania osób uchylających się od płacenia podatków.

Według portalu Coindesk, urząd wysłał listy do przynajmniej trzech giełd operujących w Wielkiej Brytanii, w tym Coinbase, eToro oraz CEX.io. Najprawdopodobniej chodzi o dane sprzed dwóch, trzech lat.

Postępowanie HMRC jest zgodne z działaniami innych urzędów zajmujących się sprawami podatkowymi, jak amerykański IRS czy choćby polska Krajowa Administracja Sądowa, która już w marcu ubiegłego roku zażądała od giełd przekazania “całych baz danych transakcji oraz informacji o kontach i adresach BTC”.

KAS żąda wydania baz danych od polskich giełd i kantorów kryptowalut

Amerykański urząd podatkowy Internal Revenue Service (IRS) posunął się nawet o krok dalej, oprócz żądań wysuwanych do giełd kryptowalutowych ostatnio rozpoczął wysyłanie listów ostrzegających do obywateli posiadających kryptowaluty, przestrzegając że uchylanie się od podatków będzie skutkowało nałożeniem kar.

Amerykanie posiadający kryptowaluty otrzymają listy ostrzegawcze od urzędu podatkowego

Dodaj komentarz