Największa giełda

Brytyjczycy będą mogli kupić Bitcoina na poczcie

Od przyszłego tygodnia Brytyjczycy będą mogli dokonać zakupu Bitcoina i innych kryptowalut w każdej placówce pocztowej.

Do zakupu kryptowalut będzie potrzebna aplikacja EasyID, która służy do weryfikacji wieku i tożsamości użytkownika aplikacji mobilnych. Dzięki temu użytkownik otrzyma dostęp do strony internetowej Swarm Markets, za pośrednictwem której będzie mógł nabyć bony kryptowalutowe. Następnie te bony będzie można wymienić na BTC lub ETH.

Swarm Markets to pierwszy na świecie licencjonowany przez BaFin protokół DeFi o wysokiej płynności. Zdaniem firmy partnerstwo z brytyjską pocztą może przyczynić się do większej dostępności tokenów DeFi oraz może dać ludziom możliwość realnego zakupu kryptowalut u wiarygodnego partnera.

Do tej pory ludzie nie mieli dostępu do DeFi, ponieważ nie było bezpiecznej, zaufanej i regulowanej platformy, z której mogliby korzystać. Więcej osób ma teraz możliwość rozpoczęcia pracy w krypto i czerpania korzyści z DeFi

Philipp Pieper, współzałożyciel Swarm Markets

Zdaniem niektórych obserwatorów rynku kryptowalut, krok ten wydaje się nieco chybiony. Raz ze względu na nieco skomplikowaną procedurę, a dwa ze względu na niską rozpoznawalność placówek pocztowych jako punktów związanych ze sprzedażą kryptowalut.

Dodaj komentarz