Największa giełda

BMW, Ford, Renault, General Motors zawiązują koalicję blockchain

samochody

We wtorek poinformowano o utworzeniu Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), które jest największym na świecie konsorcjum, zajmującym się poszukiwaniem sposobów na wykorzystanie technologii blockchain w sektorze motoryzacyjnym. Do członków założycieli należą największe na świecie firmy produkujące samochody m.in.: BMW, Ford, General Motors i Renault.

Do zrzeszenia należą również producenci części samochodowych jak Bosch czy ZF oraz korporacje Accenture, IBM. Również firmy zajmujące się na co dzień technologią blockchain – Consensys, Hyperledger dołączyły do MOBI.

Konsorcjum MOBI ma za zadanie wypracowanie wspólnych standardów, aby umożliwić płatności i wymianę danych między samochodami. Stworzenie zdecentralizowanej sieci biznesowej pomoże w ujednoliceniu norm i sposobów komunikowania się między pojazdami.

Naprawdę musisz mieć wspólne standardy i wspólne sposoby komunikowania się samochodów, identyfikowania się i dokonywania płatności.

jeśli każda firma motoryzacyjna próbuje stworzyć własne portfele samochodowe lub własny sposób płacenia za przejazd lub świadczenia usługi wspólnego przejazdu, po prostu nie działa, to Wieża Babel.

Chris Ballinger, prezes MOBI

Dodaj komentarz