Największa giełda

BlockFi omyłkowo wysłał setki Bitcoinów na konta użytkowników

Amerykańska firma zajmująca się pożyczkami kryptowalutowymi, BlockFi, wysłała do kilku swoich użytkowników Bitcoiny zamiast stablecoina GUSD. Kwoty jakie użytkownicy zobaczyli na swoich kontach to setki Bitcoinów, których wartość przekracza dziesiątki milionów dolarów.

Pomyłka jaka spotkała firmę BlockFi była związana z akcją promocyjną, w której użytkownicy mieli zostać nagrodzeni stablecoinami GUSD. W sieci krążą screeny jak jeden z użytkowników zamiast 701,4 GUSD otrzymał taką kwotę ale w Bitcoinach. Wartość 700 BTC wynosi obecnie około 28 milionów dolarów, więc pomyłka BlockFi może być niezwykle kosztowna.

Do użytkowników których dotyczyła pomyłka, BlockFi wystosowało pisma proponując rekompensatę w wysokości 500-1000 dolarów za zaistniałe niedogodności. Firma potwierdziła, że błąd dotyczy mniej niż 100 klientów, którzy zostali zobowiązani do zwrotu nieprawidłowo przesłanych środków, w przeciwnym wypadku BlockFi będzie zmuszone podjąć środki prawne przeciwko takim osobom.

Brak zwrotu błędnie otrzymanych aktywów do godziny 5:00 PM EDT dzisiaj (18 maja 2021) może stanowić przestępstwo i spowoduje podjęcie przez BlockFi działań prawnych. Jeśli zainicjujesz zwrot do tego czasu, wpłacimy 500 GUSD jako rekompensate za wszelkie kłopoty, które to spowodowało.

BlockFi

Dodaj komentarz