Największa giełda

Bitwise uruchamia fundusze kryptowalutowe dla Aave i Uniswap

Firma Bitwise zarządzająca aktywami cyfrowymi o wartości ponad 1 miliarda dolarów, uruchomiła dwa fundusze kryptowalutowe: dla Aave oraz Uniswap.

Bitwise twierdzi, że klienci z Wall Street coraz bardzie domagają się ekspozycji na tokeny związane ze zdecentralizowanymi finansami DeFi.

Nowe fundusze związane będą bezpośrednio z dwoma tokenami o dużej kapitalizacji: Aave, protokołu pożyczek niepowierniczych i Uni będącego tokenem natywnym zdecentralizowanej giełdy Uniswap. Oba tokeny należą do największych projektów DeFi dostępnych na rynku.

Zgodnie z raportem firmy PwC, fundusze hedgingowe w tym roku wykazują bardzo duże zainteresowanie projektami z branży zdecentralizowanych finansów. Oszacowano że 31 % takich funduszy wykorzystało zdecentralizowane giełdy do realizacji transakcji, a ponad jedna czwarta zainwestowała w projekt Aave.

Zarówno Aave, jak i Uniswap osiągnęły w ciągu pierwszej połowy tego raku bardzo znaczące wzrosty, plasując się w gronie kryptowalut o największej kapitalizacji. Platforma Aave zanotowała pożyczki w wysokości prawie 7 miliardów dolarów, a zdecentralizowana giełda Uniswap przetworzyła transakcje o wartości ponad 60 miliardów dolarów

Dodaj komentarz