Największa giełda

Bitfinex oskarżony o zdefraudowanie 850 mln $ za pomocą Tethera

bitfinex tether usa

Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku twierdzi, że giełda kryptowalut Bitfinex utraciła środki klientów w wysokości 850 mln $, a następnie wykorzystała fundusze ze stablecoina Tether do potajemnego pokrycia straty.

Prokurator generalny Letitia James oświadcza, że prokuratura uzyskała oficjalny nakaz sądowy, “nakazujący iFinex Inc., operatorowi platformy obrotu wirtualnymi aktywami Bitfinex, oraz Tether Limited, emitenta „wirtualnej” waluty i powiązanych podmiotów, dalszego naruszenia prawa nowojorskiego w związku z trwającymi działaniami, które mogły oszukiwać inwestorów z Nowego Jorku, którzy dokonują obrotu wirtualną lub „kryptograficzną” walutą.”

Zgodnie z nakazem, Bitfinex ma natychmiast zaprzestać dalszych działań związanych z pokryciem dolara amerykańskiego przez stablecoina Tether. Ponadto giełda musi współpracować z prokuratorem oraz dostarczyć odpowiednią dokumentację.

W odpowiedzi na oskarżenia oraz otrzymany nakaz giełda Bitfinex wystosowała oświadczenie, w którym twierdzi że:

“Dokumenty sądowe prokuratora generalnego w Nowym Jorku zostały napisane w złej wierze i są pełne fałszywych twierdzeń, w tym dotyczących rzekomej „straty” w wysokości 850 milionów dolarów w Crypto Capital. Wręcz przeciwnie, zostaliśmy poinformowani, że kwoty Crypto Capital nie zostały utracone, ale zostały w rzeczywistości zajęte i zabezpieczone. Jesteśmy i działamy aktywnie, aby korzystać z naszych praw i środków zaradczych i uzyskać te fundusze. Niestety, biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku wydaje się dążyć do podważenia tych wysiłków ze szkodą dla naszych klientów.”

4 komentarze do “Bitfinex oskarżony o zdefraudowanie 850 mln $ za pomocą Tethera”

  1. Pingback: Postępowanie przeciwko Bitfinex zakończyło się ugodą i karą 18,5 mln $ – Giełdy i kantory kryptowalut
  2. Pingback: Bitfinex wygrywa apelację i nie musi przekazywać dokumentacji do prokuratury – GIEŁDY KRYPTOWALUT
  3. Pingback: Bitfinex nagradza posiadaczy tokena LEO zniżkami na opłaty transakcyjne – GIEŁDY KRYPTOWALUT
  4. Pingback: Globalna ekspansja Coinbase | USDC dostępny w 85 krajach – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz