Największa giełda

Bitcoinowe ETF-y notują odpływy netto o wartości 200 mln dolarów

Fundusze typu spot ETF na bitcoina odnotowały we wtorek wypływy netto o wartości 200 mln dolarów, co jest największym wynikiem od 1 maja, wynoszącym 580 mln dolarów. Inwestorzy najprawdopodobniej reagowali na oczekiwania dotyczące inflacji CPI i decyzje Fed w sprawie stóp procentowych.

Z danych SoSoValue wynika, że wypływy te były najwyższe od początku maja i wyniosły 580 mln dolarów. GBTC odpowiadało za większość z 120 mln dolarów wypływów, co czyni go funduszem o najgorszych wynikach w tej kategorii od czasu jego uruchomienia w styczniu, z skumulowanymi wypływami o wartości 18 miliardów dolarów.

Inne fundusze, takie jak ARKB firmy Ark Invest, BITB firmy Bitwise, FBTC firmy Fidelity i HODL firmy VanEck, również odnotowały wypływy w wysokości od 56 do 7 mln dolarów. Żaden z ETF-ów nie odnotował wpływów.

Traderzy uważają, że odpływ środków był reakcją na oczekiwania związane z publikacją danych CPI i zakończeniem dwudniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), podczas którego zostanie podjęta decyzja w sprawie polityki pieniężnej Fed. QCP Capital z Singapuru zauważyło, że rynki pozostają ostrożne przed środową publikacją danych CPI i decyzją FOMC, która ma również dostarczyć informacje na temat przyszłych cięć stóp procentowych do końca 2024 roku.

Mimo krótkoterminowych trudności, QCP Capital pozostaje optymistyczne co do długoterminowych perspektyw, wskazując na możliwość korzystnych wydarzeń, takich jak premiera spot ETF ETH oraz polityczne zmagania Bidena i Trumpa w kwestii kryptowalut. Piątkowe przemówienie sekretarz skarbu Janet Yellen, które może wpłynąć na bardziej ryzykowne aktywa, stanowi dodatkowe wyzwanie.

Dodaj komentarz