Największa giełda

Bitcoin spada do 42 000 $ i cały rynek krypto razem z nim

Przez ostatnich kilka dni cena Bitcoina systematycznie spada notując największy dołek na poziomie 42 284 dolarów. Wraz z Bitcoinem traci także cała branża kryptowalut, kapitalizacja w ciągu ostatniej doby zmalała o niemal 7 %.

krypto spadki

Przez ostatnie 24 godziny cena Bitcoina zmalała o prawie 8 % a przez miniony tydzień o 22 %. Największy dołek Bitcoin zanotował dzisiaj rano osiągając cenę nieco ponad 42 000 dolarów. Później cena lekko odbiła stabilizując się na poziomie około 45 000 dolarów.

Podobnie zareagował cały rynek kryptowalut zaliczając mniejsze bądź większe spadki. Ethereum w ciągu ostatniej doby traci 7 % a Binance Coin ponad 10 %.

Negatywnemu sentymentowi przez jakiś czas nie poddawało się Cardano ale dziś spada podobnie jak inne kryptowaluty. Rośnie natomiast Aave (AAVE) znajdujące się na 26 miejscu w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji. Przez ostatnią dobę cena kryptowaluty wzrosła o prawie 7 %, a przez siedem dni zanotowała 21 % wzrostu.

Aave jest zdecentralizowanym protokołem rynku płynności, w którym użytkownicy mogą uczestniczyć jako deponenci lub pożyczkobiorcy. Deponenci zapewniają rynkowi płynność w celu uzyskania dochodu pasywnego, podczas gdy pożyczkobiorcy mogą zaciągać pożyczki z wysokim zabezpieczeniem (bezterminowo) lub z niskim zabezpieczeniem (płynność z jednym blokiem).

Dodaj komentarz