Największa giełda

Bitcoin o krok od ATH już ponad 19 000 $

Już tylko jeden mały krok dzieli Bitcoina od osiągnięcia nowego ATH. Dzisiaj BTC osiągnął poziom ponad 19 300 $ czyli od ostatniego ATH dzieliło go zaledwie 700 $. Wielki entuzjazm na Bitcoinie pociągnął za sobą altcoiny i można powiedzieć że sezon na alty mamy w pełni rozpoczęty. Największymi wzrostami ostatnio cieszył się XRP szybując przez kilka ostatnich dni o ponad 100 %.

Ethereum może się poszczycić prawie 30 % wzrostu w ciągu ostatnich siedmiu dni. A dobry sentyment na ETH został podsycony wiadomością, że Ethereum 2.0 staje się coraz bliższe. Inteligentny kontrakt wymagany do uruchomienia pierwszej fazy Ethereum 2.0 ma wystarczające fundusze, aby zainicjować przejście ETH na model konsensusu proof of stake.

Kontrakt wymagał zebrania 16 384 walidatorów, którzy zablokowali łącznie 524 288 ETH. Dzięki temu w przyszłym tygodniu, 1 grudnia ma zostać aktywowany łańcuch nawigacyjny, który będzie działał równolegle z istniejącą siecią Ethereum. W początkowych etapach jego działania użytkownicy ETH nie odczują żadnych zmian.

Dodaj komentarz