Największa giełda

Bitcoin ma się stać legalnym środkiem płatniczym w Brazylii

Brazylijska Izba Deputowanych będzie głosować nad ustawą, która ma uznać Bitcoina jako prawny środek płatniczy.

Federalny urzędnik brazylijskiej Izby Deputowanych Aureo Ribeiro, ujawnił że już niedługo Brazylijczycy będą mogli kupować domy czy samochody, płacić za paliwo, a nawet zjeść w restauracji, płacąc za to wszystko Bitcoinem. Ribeiro liczy, że jego kraj podąży już niedługo wzorem swojego mniejszego sąsiada Salwadoru.

Chcemy oddzielić pszenicę od plew, stworzyć przepisy, dzięki którym będziesz mógł handlować, wiedzieć, gdzie kupujesz i z kim masz do czynienia. Z tym atutem będziesz mógł kupić dom, samochód, pójść do McDonalda po hamburgera – będzie to waluta [Bitcoin] w kraju, tak jak to miało miejsce w innych państwach.

Aureo Ribeiro

Ustawa 2.303/15 regulująca branżę kryptowalut została przyjęta do prezentacji w zeszłym tygodniu. Jeśli zostanie zaakceptowana przez Izbę Deputowanych, to wszystko wskazuje iż kolejny kraj przyjmie Bitcoina do swojej gospodarki.

Ribeiro ujawnił, że trwają rozmowy zarówno z Bankiem Centralnym, jak i Giełdą Papierów Wartościowych, aby zapewnić jak najbardziej korzystne warunki wprowadzenia Bitcoina do codziennego życia. Deputowany powiedział również, że Brazylijczycy są zaznajomieni z konceptem BTC, wielu z nich miało okazję kupować, sprzedawać czy handlować kryptowalutą.

Zawarliśmy już porozumienie zarówno z Bankiem Centralnym, jak i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd Brazylii (CVM) w sprawie możliwości związanych z tym aktywem i jego rozpoznaniem, na przykład w wartości nieruchomości lub walucie codziennego użytku

Aureo Ribeiro

Badania przeprowadzone w kraju ujawniły poparcie dla ustawy Ribeiro, prawie połowa Brazylijczyków stwierdziła że zgadza się na uznanie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Salwador pionierem w adopcji Bitcoina

Krajem który zapoczątkował oficjalną adopcję Bitcoina jest Salwador, małe państewko w Ameryce Łacińskiej. Nowe prawo uznające BTC jako prawny środek płatniczy obowiązuje w Salwadorze od początku września.

Bitcoin jest uznawany w tym kraju za pełnoprawny środek płatniczy na równi z dolarem amerykańskim. Podmioty gospodarcze w Salwadorze są zobligowane do przyjmowania płatności za towary i usługi w BTC.

Działania rządu Salwadoru związane z Bitcoinem cały czas się rozszerzają, począwszy od kupienia Bitcoina jako rezerwy narodowej, wprowadzenia zniżek na paliwo przy płatności w BTC czy uruchomienia systemu wydobywania Bitcoina przy użyciu energii pozyskiwanej z aktywności wulkanów.

Dodaj komentarz