Największa giełda

Bitcoin Cash podzielił się na dwie kryptowaluty po wczorajszym hard forku

fork bch

Długo oczekiwany hard fork Bitcoin Cash odbył się wczoraj w godzinach wieczornych i zgodnie z przewidywaniami zaowocował podziałem sieci Bitcoin Cash na dwie kryptowaluty: Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash SV.

Bitcoin Cash ABC jak do tej pory ma dominującą pozycję, z przewagą mocy obliczeniowej w stosunku do Bitcoin Cash SV. Przed hard forkiem sytuacja wyglądała zgoła inaczej; przewagę mocy obliczeniowej miał BCH SV (ok. 70 %), ale po tym jak Bitcoin.com przeniósł swoją moc z Bitcoina na Bitcoin Cash, zdecydowanym wygranym w tej walce okazał się BCH ABC. Jak do tej pory zostało wykopanych 139 bloków, z przewagą 45 bloków po stronie BCH ABC.

moc obliczeniowa bch

Hard fork na Bitcoin Cash jest wynikiem starcia się ze sobą dwóch obozów o zupełnie różnych wizjach rozwoju BCH. Zwolennicy BCHABC uważają, że aktualna struktura Bitcoin Cash jest na tyle dobra, że nie wymaga żadnych radykalnych zmian. Obóz ABC jest dowodzony przez Roger’a Ver’a, który jest postacią bardzo dobrze rozpoznawalną w świecie Bitcoina i Bitcoin Cash. Od 2014 r. Roger Ver kontroluje Bitcoin.com.

Drugi obóz natomiast wiedziony przez Craig’a Wright’a żąda dużych zmian w blockchainie BCH, na czele ze zwiększeniem bloku z 32 MB do 128 MB.

Niektóre giełdy, jak Binance czy Poloniex dokonały już dystrybucji BCHABC i BCHSV i umożliwiły handel nowymi kryptowalutami. Cena BCHABC ponad dwukrotnie przewyższa cenę BCHSV, co sugeruje dominację obozu ABC.

bch poloniex

Dodaj komentarz