Największa giełda

Binance radzi jak przygotować się na Ethereum Merge

We wrześniu nastąpi przejście Ethereum na model Proof-of-Stake. Sprawdź jak przygotować się na to wydarzenie!

Około połowy września planowane jest ostateczne przejście Ethereum na PoS tzw. „The Merge” (ang. połączenie). Oznacza to, że obecna sieć główna Ethereum zostanie zastąpiona przez łańcuch Beacon i kilka łańcuchów sharded. Aby zobrazować to wydarzenie, Binance na swojej stronie użyło takiego porównania:

wyobraź sobie, że Ethereum to samochód wyścigowy, podczas gdy Beacon Chain to nowy, bardziej oszczędny silnik, który zastąpi stary silnik w trakcie wyścigu. Wszystko inne w samochodzie pozostanie takie samo, z jedną istotną zmianą — sposobem prowadzenia samochodu.

Jak się przygotować na Ethereum Merge?

To wielkiej wagi wydarzenie nie oznacza konieczności podjęcia żadnych kroków ze strony posiadaczy ETH. Wszystkie fundusze zostaną przeniesione na nowy łańcuch i po całym wydarzeniu będą nadal widoczne w portfelu jako ETH. Natomiast do momentu pełnego zakończenia Merge, Binance tymczasowo wstrzyma wpłaty i wypłaty Ethereum.

Jak w przypadku każdego tak znaczącego wydarzenia, trzeba zwrócić baczniejszą uwagę na pojawiające się próby oszustw. Mogą się pojawić prośby zachęcające do zakupu tokenów „ETH2″ lub wskazujące na konieczność przelania środków na nieznany adres w celu zakończenia aktualizacji. Giełda przestrzega: Binance nigdy nie poprosi użytkowników o przesyłanie środków w ten sposób.” 

binance rejestracja

Czy Merge wpłynie na produkty oferowane przez Binance?

W większości oferowanych produktów nie nastąpią zmiany w wyniku przejścia na PoS. Jedynie z usługi wydobywczej zostanie usunięte Ethereum i nastąpi tymczasowa przerwa w pożyczaniu, wpłatach i wypłatach ETH. Ponadto osoby stakujące swoje monety w Ethereum 2.0 Binance, będą mogły zamienić tokeny BETH z powrotem na ETH, po zakończeniu The Merge. 

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie oferująca pełen zakres produktów począwszy od rynku spot, poprzez staking, farming, a kończąc na kontraktach futures i innych kryptowalutowych derywatywach. Dowiedz się więcej o tej platformie i sprawdź opinie użytkowników o giełdzie Binance.

Co się stanie jeśli powstanie fork Ethereum?

Po Merge oficjalnym łańcuchem Ethereum będzie łańcuch PoS, jeżeli dojdzie do rozwidlenia, nowy token będzie „nieoficjalny” i będzie podlegał rygorystycznym zasadom listingu na giełdzie Binance. Jeśli nastąpi taka ewentualność, Binance będzie informować o szczegółach dotyczących dystrybucji tokenów w kolejnych ogłoszeniach.

Jak aktualizacja wpłynie na funkcjonowanie Ethereum?

Zapoznaj się z tym jak Merge zmieni podstawowe aspekty działania blockchaina Ethereum:

  • Szybkość transakcji

Aktualizacja nie wpłynie w znaczący sposób na szybkość dokonywanych transakcji, zmiany będą raczej niezauważalne dla zwykłego użytkownika

  • Opłaty za gaz

Zbliżająca się aktualizacja nie wpłynie także na ten aspekt. Dopiero planowane wprowadzenie shardingu może zmniejszyć opłaty w przyszłości.

  • Staking

Po The Merge osoby stakujące Ethereum nie będą mogły wypłacić swoich monet wcześniej niż 6 do 12 miesięcy po aktualizacji. Po wdrożeniu modernizacji Shanghai Upgrade, sieć umożliwi stakowanie 40 000 ETH w dziennych wypłatach.

Dodaj komentarz