Największa giełda

Binance publikuje adresy i salda zimnych portfeli

Zgodnie z zapowiedziami, giełda Binance opublikowała adresy zimnych portfeli i ich salda dla pierwszych sześciu kryptowalut.

Przygotowując się do przedstawienia pełnego audytu Proof of Reserve, giełda Binance na początek podzieliła się z użytkownikami stanem posiadania sześciu kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance USD, USD Coin i BNB. Przechodząc na stronę Binance, możecie się zapoznać ze szczegółowymi informacjami i adresami portfeli.

Na podstawie danych z 10 listopada 2022 roku, Giełda Binance posiada 475 000 BTC (7,8 miliarda dolarów), 4,8 miliona ETH (5,57 miliarda dolarów), 17,6 miliarda USDT (17,4 miliarda dolarów), 601 milionów USDC (607 milionów dolarów), a także 21,7 miliarda własnego stablecoina BUSD (o wartości 21,9 miliarda dolarów) i 58 milionów tokenów BNB (o wartości 16 miliardów dolarów).

Przedstawione informacje są jedynie częścią danych, których całość zostanie przedstawiona w raporcie z audytu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

gif-binance

Kraken przedstawia gotowy raport Proof of Reserve

Giełda Kraken jako jedna z pierwszych platform kryptowalutowych przedstawiła pełny raport posiadanych zasobów, co więcej giełda przeprowadza regularne audyty aktywów już od 2014 roku. Z pomocą uznanej globalnej firmy księgowej, Armanino LLP, giełda Kraken przeprowadziła dwa audyty Proof of Reserve tylko w ciągu ostatniego roku.

Raporty przedstawione przez Kraken dowodzą, że giełda faktycznie posiada aktywa, które przechowuje w imieniu użytkowników. Dzięki przejrzystej strukturze kryptowalut, można w otwarty sposób przedstawić szczegółowy stan posiadania aktywów, w sposób często lepszy i bardziej transparentny, niż w przypadku podmiotów z tradycyjnych finansów.

Aby samodzielnie sprawdzić, czy giełda faktycznie posiadała Twoje kryptowaluty, możesz zalogować się na swoje konto i w prosty sposób wygenerować „identyfikator rekordu”, który następnie trzeba wpisać na stronie audytora Armanino LLP. Dzięki temu potwierdzisz, że Twoje kryptowaluty były bezpiecznie przechowywane przez Kraken w czasie audytu.

Dodaj komentarz