Największa giełda

Binance planuje otworzyć biuro na Malcie

malta

Giełda Binance mająca obecnie największy obrót kryptowalutami na świecie, planuje otworzyć biuro na Malcie, jak informuje Bloomberg. CEO Binance Zhao Changpeng oświadczył że, giełda niedługo rozpocznie działalność wymiany fiat-kryptowaluty na Malcie i jest blisko podpisania porozumień z maltańskimi bankami.

We are very confident we can announce a banking partnership there soon

Malta is very progressive when it comes to crypto and fintech.

Zhao Changpeng, CEO Binance

Maltański premier Joseph Muscat‏ osobiście odniósł się do tej informacji na Twitterze zapraszając Binance i informując, że Malta dąży do tego aby być światowym liderem branży fintech. 

Binance opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie, potwierdzając jednocześnie rozpoczęcie działalności na Malcie.

Dzisiaj tj. 23 marca Binance otrzymała pismo od japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA), z ostrzeżeniem że prowadzi działalność wymiany kryptowalutowej w Japonii, bez zezwolenia. W odpowiedzi CEO Binance poinformował, że faktycznie giełda otrzymała takie pismo i jest w trakcie dialogu z FSA.

We received a simple letter from JFSA about an hour ago. Our lawyers called JFSA immediately, and will find a solution. Protecting user interests is our top priority.

Zhao Changpeng, CEO Binance

1 komentarz do “Binance planuje otworzyć biuro na Malcie”

  1. Pingback: Malta stworzyła ramy prawne dla kryptowalut w ciągu kilku miesięcy – Kryptowaluty

Dodaj komentarz