Największa giełda

Bank of China dołączył do platformy blockchain dla nabywców nieruchomości

bank of china blockchain

Bank of China jest pierwszym bankiem, który dołączył do platformy PropTech przeznaczonej dla nabywców nieruchomości. Platforma jest tworzona przez firmę deweloperską New World Development oraz Instytut Badań Naukowo-Technicznych w Hongkongu (ASTRI).

Platforma PropTech ma zwiększyć wydajność i obniżyć koszty prowadzenia działalności związanej sprzedażą nieruchomości. Głównymi jej zaletami ma być zastąpienie dokumentów papierowych ich cyfrową wersją. Twórcy platformy szacują, że pozwoli ona zaoszczędzić do ośmiu godzin czasu i obniżyć koszty operacyjne o 15 do nawet 60 %.

Bank of China, który jest jednym z czterech największych banków w państwie środka, bada możliwość zastosowania technologii blockchain już od dłuższego czasu. W sierpniu ubiegłego roku nawiązał współpracę z korporacją usług finansowych China UnionPay (CUP) w celu testowania zastosowań blockchain w systemach płatności.

Nie tylko Bank of China ale cały chiński system bankowy jest zainteresowany tą technologią. W ubiegłym miesiącu chińska samorządowa organizacja bankowa China Banking Association (CBA), ogłosiła że uruchomi platformę opartą na blockchain, aby poprawić efektywność w całym sektorze.

Chiński rząd, choć przeciwny krytowalutom, to jednak nie odrzuca technologii blockchain. Niedawno przedstawiony został program na temat rewitalizacji usług finansowych na obszarach wiejskich, w którym zastosowanie ma mieć m.in. technologia blockchain.

Dodaj komentarz