Giełda kryptowalut z dźwignią

Bank of America banuje kupowanie Bitcoina przez karty kredytowe

Bank of America – drugi największy bank w Stanach Zjednoczonych banuje możliwość kupowania kryptowalut poprzez karty kredytowe. Również dwa inne amerykańskie banki – JP Morgan Chase i Citigroup, zrezygnowały z takiej usługi.

Od piątku 2 lutego Bank of America przestał akceptować transakcje kartami kredytowymi dokonywane na giełdach kryptowalutowych. Decyzja banku wynika z rosnącego ostatnio trendu kupowania kryptowalut na kredyt. Największe nasilenie takich zachowań miało miejsce w grudniu, kiedy to cały rynek kryptowalut odnotowywał duże wzrosty.

Z opublikowanego ostatnio Nilson Report wynika, że 18 % inwestorów finansuje swoje zakupy kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Raport ujawnił również, że dług na kartach kredytowych na całym świecie, przekracza obecnie 1 bilion $.

EDIT 05.02.2018 r.

Dzisiaj największy bank w Wielkiej Brytanii – Lloyds Banking Group, również poinformował o zbanowaniu zakupów kryptowalut przez karty kredytowe.

1 komentarz do wpisu “Bank of America banuje kupowanie Bitcoina przez karty kredytowe”

  1. Puste w ryj Debile kupowały crypto na górce zadłużając się na maxa poprzez karty credytowe ,potem nie mają czego te ich spłacać to ich bank wyręczył blokując im taką możliwość

Dodaj komentarz