Największa giełda

Bank of America banuje kupowanie Bitcoina przez karty kredytowe

Bank of America – drugi największy bank w Stanach Zjednoczonych banuje możliwość kupowania kryptowalut poprzez karty kredytowe. Również dwa inne amerykańskie banki – JP Morgan Chase i Citigroup, zrezygnowały z takiej usługi.

Od piątku 2 lutego Bank of America przestał akceptować transakcje kartami kredytowymi dokonywane na giełdach kryptowalutowych. Decyzja banku wynika z rosnącego ostatnio trendu kupowania kryptowalut na kredyt. Największe nasilenie takich zachowań miało miejsce w grudniu, kiedy to cały rynek kryptowalut odnotowywał duże wzrosty.

Z opublikowanego ostatnio Nilson Report wynika, że 18 % inwestorów finansuje swoje zakupy kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Raport ujawnił również, że dług na kartach kredytowych na całym świecie, przekracza obecnie 1 bilion $.

EDIT 05.02.2018 r.

Dzisiaj największy bank w Wielkiej Brytanii – Lloyds Banking Group, również poinformował o zbanowaniu zakupów kryptowalut przez karty kredytowe.

1 komentarz do “Bank of America banuje kupowanie Bitcoina przez karty kredytowe”

  1. Puste w ryj Debile kupowały crypto na górce zadłużając się na maxa poprzez karty credytowe ,potem nie mają czego te ich spłacać to ich bank wyręczył blokując im taką możliwość

    Odpowiedz

Dodaj komentarz