Największa giełda

Bakkt w końcu uruchomi kontrakty na Bitcoina

bakkt kontrakty terminowe btc

Bakkt, platforma która zamierza zaoferować kontrakty terminowe na Bitcoina rozliczane fizycznie, w lipcu tego roku rozpocznie testy swojego produktu.

In conjunction with our exchange and clearing partners at ICE, we’ll be working with our customers over the next several weeks to prepare for user acceptance testing (UAT) for futures and custody, which we expect to start in July. We’ll provide more details in upcoming posts, but we expect to use UAT to ensure that customers have time to onboard and can test the trading and custody model we’ve built to their satisfaction.

Kelly Loeffler, Bakkt CEO

Na stronie ICE (Intercontinental Exchange), która jest spółką macierzystą firmy Bakkt, opublikowany został opis oraz specyfikacja planowanych produktów. Zostaną uruchomione dwa rodzaje kontraktów terminowych na Bitcoina: dzienny oraz miesięczny.

Konkretna data uruchomienia platformy do użytku inwestorów nie została podana, ma to jednak nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Pierwsze wzmianki o Bakkt pojawiły się już we wrześniu ubiegłego roku, od tamtego czasu cały świat kryptowalut czeka z niecierpliwością na uruchomienie platformy. Data startu Bakkt była już kilkukrotnie przesuwana, miejmy nadzieję, że tym razem nowe kontrakty na Bitcoina są tuż za rogiem.

Dodaj komentarz