Największa giełda

Bakkt przegrał wyścig o fizyczne kontrakty na Bitcoina z LedgerX

ledgerx futures bitcoin

Aktualizacja 9.08.2019 r. 16:40

CEO LedgerX, Paul Chou, wyjaśnił 6 sierpnia że informacja o rozpoczęciu handlu fizycznymi kontraktami na Bitcoina była nieporozumieniem wynikającym z niewłaściwej komunikacji pomiędzy pracownikami LedgerX. Firma zaliczyła więc falstart, a pierwszeństwo pozostaje nadal do wzięcia.


Aktualizacja 1.08.2019 r. 17:45

Amerykańska Komisja Commodities Futures Trading Commission (CFTC) wystosowała oświadczenie, w którym stwierdza że LegderX jak na razie nie otrzymał zgody na oferowanie fizycznych kontraktów terminowych na Bitcoina, co stoi w wyraźnej sprzeczności z wczorajszymi deklaracjami firmy LedgerX. Jak na razie nie ma więcej informacji w tej sprawie.


LedgerX oficjalnie ogłosił uruchomienie pierwszych fizycznie rozliczanych kontraktów terminowych na Bitcoina w USA, pokonując tym samym Bakkt, który dopiero jest w fazie testów swojej platformy.

Oferta LedgerX jest skierowana zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Od dzisiaj każdy mieszkaniec USA, który przejdzie procedurę KYC może handlować fizycznymi kontraktami na Bitcoina.

Kontrakty będą rozliczane fizycznie w Bitcoinach, co oznacza że zyski będą wypłacane w BTC. Ponadto inwestorzy będą mogli kupić kontrakty za BTC, a nie za dolary.

Not only are they delivered physically in the sense that our customers can get bitcoin after the futures expires, but also they can deposit bitcoin to trade in the first place,

Cash-settled is cash-in and cash-out, we’re bitcoin-in and bitcoin-out.

LedgerX CEO, Paul Chou

LedgerX uruchamiając swoją ofertę, ubiegł Bakkt który dopiero przeprowadza testy swojej platformy. Kontraktami jest również zainteresowany TD Ameritrade wspierany przez ErisX.

Firma LedgerX istnieje od 2014 roku oferując instrumenty pochodne na Bitcoina: kontrakty terminowe, typu spot oraz opcje.

1 komentarz do “Bakkt przegrał wyścig o fizyczne kontrakty na Bitcoina z LedgerX”

  1. Pingback: Kontrakty Bakkt tuż za rogiem – Kryptowaluty

Dodaj komentarz