Największa giełda

Bakkt bliski uzyskania zgody na uruchomienie kontraktów na Bitcoina

bitcoin bakkt

Bakkt poinformował, że starania o uzyskanie zgody Commodity Futures Trading Commission (CFTC) na uruchomienie kontraktów terminowych na Bitcoina, są bliskie finalizacji.

Przypominamy, że uruchomienie platformy Bakkt było planowane na 12 grudnia, ale zostało przeniesione na 24 stycznia 2019 r. Wszystko wskazuje, że może to być finalny termin startu platformy.

Uruchomienie Bakkt przełożone na 24 stycznia

Bakkt jako swój pierwszy produkt zamierza zaoferować kontrakty terminowe na Bitcoina, zabezpieczone fizycznie w BTC. Pierwsze kontrakty futures na Bitcoina zostały uruchomione już rok temu przez CME i Cboe. Ale Bakkt zamierza jako pierwszy zaoferować kontrakty rozliczane w BTC, w przeciwieństwie do CME i Cboe, które swoje instrumenty rozliczają gotówkowo.

Wielu inwestorów uważa, że uruchomienie Bakkt odwróci trend spadkowy na BTC. Być może odbicie, które obecnie obserwujemy na Bitcoinie jest początkiem grania właśnie pod to wydarzenie.

1 komentarz do “Bakkt bliski uzyskania zgody na uruchomienie kontraktów na Bitcoina”

  1. Z czystym sercem mogę polecić ten artykuł kolegom. Samemu bardzo wiele się dowiedziałem i zapewne innym również się spodoba.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz