Największa giełda

Azja i Pacyfik będą mieć karty kryptowalutowe od Mastercard

Gigant płatności Mastercard uruchamia usługę kart kryptowalutowych w kolejnych rejonach świata, w Azji i rejonie pacyficznym.

Współpracując z lokalnymi dostawcami usług kryptowalutowych, a mianowicie Amber Group i Bitkub w Tajlandii oraz CoinJar w Australii, Mastercard będzie w stanie udostępnić użytkownikom kryptowalutowe karty płatnicze, które zapewnią natychmiastową konwersję ich cyfrowych aktywów na tradycyjne pieniądze fiducjarne.

Przedstawiciel Mastercard mówi „Zamiast bezpośrednio przenosić kryptowaluty do sprzedawcy, posiadacze kart będą teraz mogli natychmiast przekonwertować swoje kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną, którą można wydać wszędzie tam, gdzie Mastercard jest akceptowany na całym świecie, zarówno online, jak i offline”.

Mastercard nie potwierdził, które kryptowaluty zostaną użyte, nadmienił jednak, że Bitcoin i Ethereum są już używane przez niektórych sprzedawców.

Mastercard kładzie nacisk na rozwój ekosystemu kryptowalut

Gigant płatniczy już jakiś czas temu zauważył niesłabnący potencjał cyfrowych walut. Nie dalej jak dwa tygodnie temu firma poinformowała o zawarciu współpracy z Bakkt, spółką specjalizującą się w rozwiązaniach kryptowalutowych, notowaną na publicznej giełdzie NYSE.

Partnerstwo pozwoli zaoferować klientom szereg profesjonalnych narzędzi dotyczących walut cyfrowych, jak możliwość handlu tj. kupowania i sprzedawania, a także przechowywania aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych obsługiwanych przez platformę Bakkt. Mastercard będzie również w stanie bardziej profesjonalnie zająć się wydawaniem markowych kart debetowych i kredytowych przeznaczonych do obrotu kryptowalutami.

Ponadto Mastercard zamierza wprowadzić unikalną usługę, dzięki której sprzedawcy będą mogli do swoich programów lojalnościowych włączyć także waluty cyfrowe.

Z badań systematycznie przeprowadzanych przez Mastercard wynika, że większość ludzi interesuje temat kryptowalut i byłaby skłonna ich używać, gdyby cały proces był łatwiejszy i bardziej przejrzysty. Z badań prowadzonych w rejonie Azji i Pacyfiku wynika, że 45% ankietowanych osób twierdzi, że rozważa użycie kryptowaluty w przyszłym roku.

Dodaj komentarz