Największa giełda

Australia może zatwierdzić fundusze ETF typu Spot-Bitcoin przed końcem 2024 r

Według raportu Bloomberga, Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX), będąca reprezentantem 90% australijskiego rynku akcji, może zatwierdzić pierwsze fundusze ETF typu spot-Bitcoin przed końcem 2024 roku, informują “osoby zaznajomione ze sprawą, które poprosiły o zachowanie anonimowości, gdyż informacje są poufne”.

Zgodnie z raportem, lokalna firma DigitalX Ltd. złożyła wniosek w lutym, a firma VanEck ponownie złożyła wniosek w tym samym miesiącu. BetaShares, z siedzibą w Sydney, poinformował Bloomberga, że pracuje nad wprowadzeniem produktu na giełdę ASX.

ASX nie skomentowała nowych informacji, odnosząc się do swojej wcześniejszej odpowiedzi na prośbę CoinDesk o komentarz w styczniu, gdzie stwierdzono, że “nie komentuje wniosków o produkty inwestycyjne”, ale “nadal współpracuje z wieloma emitentami, którzy są zainteresowani dopuszczeniem funduszy ETF opartych na kryptowalutach”.

Dynamiczny rozwój funduszy ETF Bitcoin w Azji i okolicach nabrał tempa po zatwierdzeniu przez USA. W zeszłym tygodniu Hongkong oficjalnie zatwierdził pierwszą partię spotowych funduszy ETF na bitcoiny i eter.

Wczesnym tego miesiąca australijska firma Monochrome Asset Management złożyła wniosek o fundusz ETF typu spot na bitcoiny na globalnej giełdzie notowań Cboe Australia, co podał CoinDesk. Cboe Australia, będąca mniejszym rywalem ASX, została wybrana m.in. ze względu na jej specjalistyczną wiedzę w Azji i szerszy dostęp dla inwestorów.

Dodaj komentarz