Największa giełda

Atomic Wallet ofiarą włamania – użytkownicy zgłaszają utratę środków

Użytkownicy Atomic Wallet zgłaszają utratę środków, portfel bada przyczyny naruszenia bezpieczeństwa.

Otrzymaliśmy zgłoszenia o naruszeniu portfeli. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zbadać i przeanalizować sytuację. Gdy będziemy mieli więcej informacji, podzielimy się nimi odpowiednio – pisze Atomic Wallet na Twitterze.

Rozwścieczeni użytkownicy mówią, że z ich portfeli zniknęły całe salda. „Cholera, wszystkie moje ciężko zapracowane pieniądze zniknęły tylko z Atomic Wallet!!!! Waszym obowiązkiem jest zabezpieczenie funduszy. Co stanie się z naszymi środkami? proszę nie kopiuj i wklejaj niczego tutaj! po prostu podaj jasną odpowiedź, Wielu użytkowników ma dziś do czynienia z tym!!”, napisał użytkownik Tom pod wątkiem Atomic Wallet.

Dziś rano portfel poinformował, że na razie wykryto nieprawidłowości u  zaledwie 1 % aktywnych użytkowników. Dochodzenie trwa, a podejrzane adresy zostały zgłoszone do największych giełd kryptowalut, które mają dokonać blokady przed dalszym przenoszeniem środków.

W tej chwili mniej niż 1% naszych aktywnych użytkowników miesięcznie zostało dotkniętych/zgłoszonych. Ostatnia zrealizowana transakcja została potwierdzona ponad 40 godzin temu.

Trwa dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa. Zgłaszamy adresy ofiar do głównych giełd i analityki blockchain w celu śledzenia i blokowania skradzionych środków – pisze dalej Atomic Wallet.

Szczegółowe informacje dotyczące ataku nie są w tej chwili jasne, Atomic Wallet nadal przeprowadza swoje wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

W śledztwie bierze udział znany blockchainowy detektyw – ZachXBT, który przeanalizował transakcje związane ze skradzionymi środkami i twierdzi, że w wyniku incydentu użytkownicy stracili 35 milionów dolarów w kryptowalutach.

Pierwsza transakcja z udziałem skradzionych środków została dokonana prawdopodobnie w piątek, 2 czerwca, o 21:45 UTC. Największa strata na pojedynczym adresie mogła wynieść nawet prawie 8 milionów dolarów w Tetherach. ZachXBT twierdzi, że najdotkliwsze straty odnotowało 5 adresów, z których łącznie zniknęło 17 milionów dolarów.

Dodaj komentarz