Największa giełda

ARK i 21Shares wycofują się z planów stakowania w zaktualizowanych propozycjach ETF Ethereum

Analityk ETF Bloomberg, Eric Balchunas, sugeruje, że aktualizacja może być odpowiedzią na potencjalne stanowisko SEC, chociaż brakuje oficjalnych komentarzy.

W nowych zgłoszeniach, złożonych 10 maja, usunięto klauzulę dotyczącą inwestowania przez 21Shares części aktywów za pośrednictwem zewnętrznych dostawców. Wcześniej mówiono o możliwości inwestowania przez “Sponsora” poprzez zaufanych dostawców stakingu.

W poprzednich zgłoszeniach, z lutego, 21Shares planowało otrzymywać ETH jako nagrody za obstawianie i zamierzało klasyfikować zyski jako dochód generowany przez fundusz. Jednak w nowych zgłoszeniach usunięto tę sekcję, pozostawiając szersze uwagi, w tym potencjalne straty i wpływ na cenę ETH.

Balchunas sugeruje, że aktualizacja może być próbą poprawy aplikacji w odpowiedzi na potencjalne opinie SEC lub może być ostatnią szansą na dostosowanie się do wymagań SEC.

W 2023 roku ARK Invest i 21Shares złożyły wniosek o spotowy ETF Ethereum. Fundusz ma zapewnić bezpośrednią ekspozycję na ETH i handlować na giełdzie Cboe BZX. SEC opóźnia decyzję w sprawie tej propozycji oraz innych.

Analityk Bloomberg ETF obniżył swoje szanse na zatwierdzenie spotowego ETF Ethereum do 25%, wskazując na spadek optymizmu w ostatnich miesiącach.

Dodaj komentarz