Największa giełda

Arizona umożliwi mieszkańcom płacenie podatku w kryptowalutach?

arizona usa

Parę dni temu The Arizona Senate, przegłosował ustawę pozwalającą mieszkańcom na płacenie podatku w kryptowalutach. Teraz ustawa została przekazana do Izby Reprezentantów Arizony i jeśli zostanie zaakceptowana, Arizona stanie się pierwszym stanem w USA, który umożliwi płatności w walutach cyfrowych.

It’s one of a litany of bills that we’re running that is sending a signal to everyone in the United States, and possibly throughout the world, that Arizona is going to be the place to be for blockchain and digital currency technology in the future.

Jeff Weninger, Reprezentant Stanu Arizona

Ustawa o nr 1091, została po raz pierwszy przedstawiona 10 stycznia, niespełna miesiąc później – 8 lutego Senat przegłosował ustawę 16-13. Wejście w życie ustawy oznacza, że do roku 2020 w Arizonie zacznie obowiązywać prawo dające możliwość uiszczania podatku w kryptowalutach.

Arizona nie jest pierwszym miejscem na świecie, gdzie władze są skłonne do przyjmowania płatności w kryptowalutach. Taką możliwość wprowadziły już dwa miasta w Szwajcarii: Zug oraz Chiasso. Od stycznia 2018 r. obywatele mogą płacić tam podatki w Bitcoinie.

Dodaj komentarz