Największa giełda

Aplikacja PayPala umożliwia kupno i sprzedaż kryptowalut

Venmo, aplikacja do szybkich płatności, udostępniła swoją usługę kryptowalutową. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pomocą znanego i lubianego interfejsu.

Aplikacja obsługuje obecnie cztery kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) oraz Bitcoin Cash (BCH). Dla tych którzy lubią się dzielić swoimi przeżyciami, Venmo przygotowała opcję udostępniania swoich zakupów kryptowalutowych na kanale Venmo za pomocą niestandardowych naklejek.

Venmo umożliwia łatwy zakup lub sprzedaż kryptowalut za pomocą kilku kliknięć. Pierwszy zakup swoich cyfrowych walut użytkownicy mogą zacząć już od 1 dolara.

Aplikacja Venmo jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, szczególnie wśród młodszej społeczności, która lubi dzielić się swoimi zakupami z rodziną i znajomymi. Skupia ona ponad 70 milionów użytkowników, co daje jej status jednej z najpopularniejszych aplikacji płatniczych na świecie.

Dostępność kryptowalut w aplikacji jest ważnym krokiem w kierunku adopcji cyfrowych walut. Uproszczenie obsługi kryptowalut sprawia, że coraz więcej ludzi zaczyna się nimi interesować bez konieczności wikłania się w techniczne szczegóły stojące za technologią blockchain. Dodatkowo włączenie elementów rodem z platform społecznościowych, przyciąga całe rzesze młodych ludzi, dla których social media to “chleb powszedni”.

Od 2009 roku Venmo jest aplikacją do szybkich, bezpiecznych płatności społecznościowych między przyjaciółmi. Venmo jest częścią globalnej marki PayPal.

Dodaj komentarz