Największa giełda

Aktualizacja Zcash zwiększa prywatność i szybkość transakcji

Zec-Birthday

W blockchainie Zcash wprowadzono aktualizację o nazwie Sapling, która wprowadza “nowe chronione adresy o znacznie lepszej wydajności, redukcję czasu konstruowania transakcji o 90% i zmniejszenie wymaganej pamięci o ponad 97%”. Upgrade połączył się z drugą rocznicą powstania kryptowaluty.

Zcash jest kryptowalutą zorientowaną na wysoki poziom prywatności, zaprojektowaną na bazie kodu Bitcoina. Prywatność jest wbudowana w rdzeń Zcash, pozwalając użytkownikom na wysyłanie i odbieranie Zcash bez ujawniania nadawcy, odbiorcy lub kwoty transakcji. Zcash znajduje się obecnie na 19 miejscu w rankingu CoinMarketCap, z kapitalizacją przekraczającą 595 mln $.

Ostatnio zauważalna jest coraz większa konkurencja pomiędzy kryptowalutami. Tydzień temu Monero wprowadziło aktualizację, która zredukowała opłaty transakcyjne o ponad 90 %. Podobnie deweloperzy Litecoina ogłosili, że w kolejnym wydaniu Litecoin Core opłaty zostaną zmniejszone do pół centa. Przedłużająca się bessa na rynku kryptowalut może sprawić, że przetrwają tylko projekty dające największe benefity użytkownikom.

Opłaty transakcyjne w sieci Monero spadły prawie do zera po ostatniej aktualizacji

Dodaj komentarz