Największa giełda

#14 Blockchain Meetup Łódź, 18 czerwca

meetup łódź 14

W najbliższy poniedziałek odbędzie się już po raz 14 Blockchain Meetup Łódź. Tematem przewodnim spotkania będzie: “Czy giełdy kryptowalut są nam potrzebne?”.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny ale należy zarejestrować się pod tym linkiem i zabrać ze sobą bilet.

Agenda spotkania:

18:00 – Opening

18:15 – Czy giełdy kryptowalut są nam potrzebne? – Szymon Sypniewicz

Szymon Sypniewicz opowie o potencjalnych zastosowaniach otwartych bankowych API i PSD2 w zakresie projektów blockchainowych. Czy otwarte bankowe API może być receptą na połączenie z natury otwartych blockchainów z zamkniętym systemem tradycyjnych finansów? Czy jesteśmy w stanie wyeliminować Coinbase i innych scentralizowanych pośredników z obrotu kryptoaktywami?

Szymon jest prawnikiem z wykształcenia, geekiem z zamiłowania i libertarianinem z przekonania. Dziś współtworzy Ramp Network, system który ma ambicję utworzyć otwarty, zdecentralizowany system wymiany walut fiat na kryptoaktywa.

19:10 – Rafał prostuje bitcoina: decentralize everything – Rafał Kiełbus

Prezentacja istniejących (i działających!) rozproszonych systemów giełdy kryptowalut, giełdy tokenów, sklepu internetowego. Bo przecież nie da się zamknąć czegoś, co nie ma centralnego serwera.

Od lat Bardzo Zły Moderator na forum.bitcoin.pl Obecnie Blockchain developer przy Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain. Zgłębia technologię stojącą za Bitcoin od 2012 roku. Autor niecyklicznych artykułów o działaniu kryptowalut “Rafał prostuje…”

20:00 – Networking & pizza time

Miejscem spotkania będzie jak zazwyczaj siedziba firmy Regnarson, na ul. Targowej 35. Początek o godz. 18:00.

Strona internetowa wydarzenia: #14 Blockchain Meetup Łódź

Dodaj komentarz