kryptowaluty_695x100

Aplikacja Telegram zbanowana w Rosji

ikonki

Rosyjski sąd wydał wyrok, w którym oficjalnie zakazał używania aplikacji Telegram, po tym jak Telegram odmówił udzielenia rosyjskiej Federal Security Service (FSB) kluczy szyfrujących, które umożliwiłyby dostęp do danych komunikacyjnych użytkownika. Dane miałyby posłużyć FSB do walki z terroryzmem.

Roskomnadzor – rosyjski regulator komunikacji zapowiedział, że rozpocznie blokowanie aplikacji jak tylko otrzyma pisemną decyzję z sądu. Telegram ma prawo odwołać się od wyroku w ciągu 30 dni.

Pavel Durov, twórca Telegrama odniósł się do tej kwestii na swoim kanale, stwierdzając że „prywatność nie jest na sprzedaż, a prawa człowieka nie powinny być naruszane ze strachu lub chciwości”.

The power that local governments have over IT corporations is based on money. At any given moment, a government can crash their stocks by threatening to block revenue streams from its markets and thus force these companies to do strange things (remember how last year Apple moved iCloud servers to China) … At Telegram, we have the luxury of not caring about revenue streams or ad sales.

Pavel Durov

Pod koniec marca pisaliśmy, że ICO Telegram zakończyło drugą fazę finansowania, zbierając łącznie 1,7 mld $.

ICO Telegram zgarnia kolejne 850 mln $ w drugiej rundzie finansowania

Rosja nie jest jedynym krajem, który jest przeciwny Telegramowi, plany zablokowania aplikacji ma także Iran.

Powiązane posty

Dodaj komentarz